Перейти к содержанию
Авторизация  
Вадим

Топ-5 аргументів - чому варто створити ОСББ

Рекомендуемые сообщения

Аргумент № 1: Саме за допомогою ОСББ я можу контролювати використання коштів, які щомісячно сплачую за утримання багатоквартирного будинку та його прибудинкової території.

Сучасні умови вимагають від нас вкладання великого обсягу сил та часу в роботу, яка приносить кошти для забезпечення нормальних умов для життя. Особисто я приділяю доволі багато життєвого часу своїй роботі і не готова бездумно віддавати отримані гроші обслуговуючій або іншій організації, у прозорості та якості діяльності якої не впевнена. Власники квартир та нежитлових приміщень є співвласниками всього багатоквартирного будинку. І саме ми - співвласники будинку, маємо право і зобов’язані контролювати, куди спрямовуються та як використовуються наші гроші.

Особливості відносин між ОСББ та найманим персоналом
Залежно від розміру багатоквартирного будинку загальна сума щомісячних внесків та платежів може складати від 5000 гривень. На це впливає площа будинку та затверджений внесок на його утримання або встановлений для обслуговуючої організації тарифу.

Якщо в будинку створено ОСББ, співвласники мають можливість у будь-який момент отримати інформацію щодо фінансового стану об’єднання, а правління ОСББ зобов’язане щорічно звітувати перед співвласниками за використання коштів та утримання будинку.

У випадку, якщо будинком опікується обслуговуюча організація, то отримуючи від співвласників гроші на утримання будинку вона використовує їх на власний розсуд та не завжди обирає варіанти, які є дійсно найкращими.

Створивши ОСББ, ми отримуємо можливість контролювати використання грошей. Після створення об’єднання не обов’язково починати самостійне утримання будинку, можна продовжувати співпрацювати з обслуговуючою організацією, але на зовсім інших умовах: акумулювати кошти співвласників на рахунку ОСББ, а роботу обслуговуючої організації оплачувати на підставі щомісячних актів виконаних робіт. У такому випадку ви дійсно будете знати, за що платите, та зможете контролювати якість наданих послуг.

Аргумент № 2: ОСББ дозволяє вільно обирати, що і як робити для забезпечення належного утримання будинку.

В Україні зараз не існує форми управління багатоквартирним будинком, яка була б простіша та зрозуміліша за ОСББ. Створивши ОСББ ми маємо можливість скликати загальні збори та спільно вирішувати питання, пов’язані з управлінням будинком: від затвердження правил проживання до встановлення кошторису на його утримання.

До створення ОСББ ми фактично не можемо вплинути на те, хто і як буде обслуговувати будинок. Тому якість наданих послуг зазвичай дуже далека від стандартів.

Саме після створення ОСББ ми не тільки отримуємо можливість вирішити, що і яким чином робити для утримання будинку, а й можемо самостійно встановлювати кошторис на його утримання та визначати розмір і перелік внесків, які ми готові платити для забезпечення належного стану будинку.

Управління багатоквартирним будинком: особливості розрахунку вартості утримання
Якщо виникне ситуація, коли співвласники не готові платити за утримання будинку нічого - вони мають право прийняти таке рішення та спостерігати, як їхня власність - багатоквартирний будинок - знищується під впливом безжального часу.

Аргумент № 3: ОСББ дозволяє контролювати та зменшувати обсяг споживання комунальних послуг.

Незалежно від того, наскільки добре ви розбираєтеся в екологічних питаннях, слід визнати, що з кожним днем діяльність людини негативно впливає на стан Землі. Якщо вас не хвилює екологія та майбутнє планети, то я впевнена, що ви обурюєтесь, коли отримуєте величезні суми у платіжках на оплату вартості спожитих комунальних послуг.

Коли в будинку створено ОСББ, ми можемо насамперед отримувати повну та достовірну інформацію про те, скільки послуг споживаємо, чи є в нашому будинку втрати через зношеність інженерних комунікацій тощо. Встановивши обсяги споживання комунальних послуг та виявивши, які є технічні проблеми в нашому будинку, ми можемо спланувати, яким чином вирішити виявлені негаразди, та зробити будинок ефективнішим. Наприклад, будинки, у яких створені ОСББ, можуть як брати участь в державних та місцевих програмах підтримки, так і претендувати на отримання фінансування від донорів, залучення кредитів тощо. Зразковим можна назвати досвід ОСББ різних міст України, які за допомогою програм підтримки енергоефективності змогли отримати майже 70 % відшкодування вартості обладнання та робіт з термомодернізації будинку.

Аргумент № 4: ОСББ дозволяє економити власні гроші.

У першу чергу, створивши ОСББ, доцільно провести аудит будинку, виявити, які є технічні проблеми, та визначити, які роботи та послуги необхідні для його утримання в належному стані. Зазвичай, коли співвласники відмовляються від ЖЕКу та створюють ОСББ, вони бачать, що велика кількість робіт, на які раніше витрачалися їхні кошти, насправді взагалі не потрібні будинку, а ті, яких він дійсно потребує, можна отримувати вдвічі або втричі дешевше, ніж це було за часів ЖЕКу.

Крім того, у випадку, якщо будинком опікується обслуговуюча організація, з суми отриманих від співвласників коштів за утримання така організація має сплатити в середньому 20-25 % податків. За рахунок залишку коштів обслуговуюча організація має оплатити вивіз побутових відходів, освітлення місць загального користування, електроенергію для роботи ліфтів тощо. Якщо формою управління будинком є ОСББ, як неприбуткова організація воно звільнено від сплати податків. Виходить, створивши ОСББ, ми одразу економимо 20-25 % від суми внесків на утримання будинку та можемо їх використати на покращення його стану.

Окремої уваги заслуговує те, що в ОСББ ми самостійно вирішуємо, скільки і за що ми готові платити. Отже, ми вправі як зменшити, так і збільшити вартість утримання будинку, обравши для себе найоптимальніший варіант.

Що таке ОСББ і чого варто боятися насправді?
 

Аргумент № 5: Створивши ОСББ, неодмінно починаєш контролювати діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування і брати активну участь у вирішенні важливих для свого міста питань.

Мій досвід спілкування з людьми, які створюють ОСББ, підтверджує, що після створення об’єднання неможливо зупинитися. Розпочавши процес створення ОСББ будь-яка людина, незалежно від роду своєї професійної діяльності, починає добре розумітися і в юридичних, і в бухгалтерських, і в інженерних питаннях. Така людина вже не може зупинитися і починає розбиратися в особливостях роботи органів влади та місцевого самоврядування, у розподілі бюджетних коштів.

За допомогою ОСББ в людей відкриваються очі на те, як і куди використовуються кошти з місцевих бюджетів, яким чином і куди зникають наші гроші, а також, де ми можемо і повинні економити.

Голови та члени правлінь ОСББ активно контролюють та співпрацюють з місцевою владою, захищають права співвласників багатоквартирного будинку та не бояться самостійно захищати себе від будь-яких незаконних дій.

Наостанок хочу сказати, що найголовніше в ОСББ - можливість повноцінно реалізовувати права співвласників багатоквартирного будинку. Саме усвідомлення себе господарем дає сили утримувати будинок в надзвичайному стані, оскільки приходить розуміння, що це величезний актив та інвестиція, яку необхідно зберегти для своїх дітей та онуків. Будинки, в яких створено ОСББ та організовано належне утримання, набагато привабливіші для покупців.

Отже, якщо ми хочемо, щоб всі мріяли жити в нашому будинку - час створювати ОСББ та брати на себе відповідальність!

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

Авторизация  

 • Избранное

  • Все данные тепла и горячей воды по квартирам ЭК передала в КП «Київтеплоенерго», в связи с этим в личном кабинете ГИОЦ появились все счета и расчеты для онлайн оплаты.

   В кабинете добавляете объект с вашей квартирой, код авторизации берете из платежки от ГИОЦ (в почтовом ящике)    

   Если надо бумажные договора едите в офис КП.

   Тех паспорта счетчиков забираете в ЭК.

    
   • 4 ответа
  • В телеграм запущен бот МК.
   https://t.me/MistoKvitivKievUaBot

   Бот распознает и отвечает на распространенные вопросы задаваемые жителями, а именно.

   Подскажите где таблица жителей
   Как пропатчить KDE2 под FreeBSD?
   Кто заключал договор с ДТЕК или Киевэнерго
   Дайте контакты эк
   Подскажите телефон Галины Адамовны
   Подскажите телефон отдела продаж
   Бот расскажи шутку
   Бот как тебе помочь
   В чем смысл жизни
   Дайте телефон охраны
   Какой наш ютуб канал
   Дайте телефон диспетчера
   Какой наш индекс
   Дайте телефон по парковки
   Когда выдадут ключи
   Какая ситуация с ланетом
   Подскажите номер сантехника
   Подскажите номер электрика
   Как включить отопление
   Какие интернет провайдеры есть

    

   Все вопросы могут быть в разном контексте, с ошибками и построены по другому, бот старается их распознавать.

   Вопросы можно задавать как в группах ЖК так и напрямую боту.

    
   • 1 ответ
  • В какое время запрещается шуметь?
   • 0 ответов
  • Заключение договора онлайн тут
   https://dtek-kem.com.ua/contract
   (галочка, новый клиент, заполняете все поля, прикрепляете сканы нужных документов)

   После будет назначена дата опломбирования, если счетчик в открытом доступе (ключи в ЭК есть), присутствие не надо.

   Через приблизительно 10 дней, на email будут присланы доки, в которых будут все нужные данные, Р/С, номера счетчиков и т.д.

   Все.

   Лично присутствие в офисе не надо, договор публичный, подписывать не обязательно. Но бумажную версию можно взять если надо будет.

   Так же по горячей линии можно оставить заявку на перевод счетчика на 2х тарифный (если счетчик поддерживает), так же присутствие не надо.
   • 3 ответа
  • В тепловом шкафе повернуть шаровые краны, чтобы их ручки были параллельны трубам. Круглые краны, которые соединены трубочкой не трогайте. 
   Потом еще надо стравить на батареях воздух - плоской отверткой повернуть кран маевского, начнет свистеть воздух, как пойдет вода, закрыть. Операцию возможно придется повторить.

    

    
   • 0 ответов
Приложение "Місто Квітів"
Как авторизоваться в "Місто Квітів"?
₴ Donate ₴
Телеграм
×
×
 • Создать...

Важная информация

Согласен